Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

 

23 lutego 2016r. był niezwykłym dniem!!! W budynku Publicznego Gimnazjum nr 9 w Białymstoku dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły gościli nie tylko szóstoklasistów i ich rodziców, a w związku z reaktywacją od 1. września Szkoły Podstawowej nr 24 z oddziałami dwujęzycznymi również przyszłych uczniów klas I, IV i wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem bądź kontynuacją nauki w naszej podstawówce.

Celem Dnia Otwartego było przedstawienie oferty edukacyjnej szkoły:

- edukacji wczesnoszkolnej,

- klas IV-VII,

- oddziałów sportowych: judo, piłki nożnej dziewcząt,

- oddziału dwujęzycznego z językiem hiszpańskim,

- zaprezentowanie pracowni przedmiotowych, atrakcyjnych pokazów i zajęć dla przyszłych uczniów.

PRZYGOTOWANIA

Koordynatorem Dnia Otwartego jest pani Monika Markowska, która od  początku roku intensywnie pracuje nad plakatami, banerem i ulotką. Tu niezawodny jest talent pani Bożeny Teleszewskiej, która co roku uświetnia już perfekcyjne projekty.

DZIEŃ OTWARTY

Uczniów szkół podstawowych, którzy licznie przybyli do naszego gimnazjum, witała młodzież klasy II f i II a, pod opieką pani Ewy Underlich, wręczając każdemu odwiedzającemu autorską ulotkę oraz plan zwiedzania szkoły.

Część oficjalną rozpoczęła wokalistka Publicznego Gimnazjum nr 9 w Białymstoku Maja Guzowska, prezentując piosenkę „Szła kaczuszka” przygotowaną pod kierunkiem pani Moniki Markowskiej.

Zainteresowanych naszą szkołą uczniów i ich rodziców przywitała wicedyrektor, pani Elżbieta Danieluk. Następnie dyrektor przyszłej Szkoły Podstawowej nr 24, pan Alfred Komar przedstawił ofertę edukacyjną.

Część oficjalną zakończył występ Emilii Szkobodzińskiej przygotowanej przez panią Ewę Underlich, która zinterpretowała wiersz „Strachy”.

Nad właściwą jakością dźwięku pracowali: Hubert Kozłowski, Jakub Wiśniewski i Mateusz Filipkowski pod czujnym okiem pana Macieja Kołomyjskiego, a o wygodę naszych Gości zadbali uczniowie kl. II f pod opieką pani Moniki Markowskiej.

Dzień Otwarte Szkoły wzbogacony został stoiskami prezentującymi, m.in. pracę i osiągnięcia:

- zajęć z języka angielskiego, podczas których uczniowie kl. I c pod opieką pani Iwony Gawryluk zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim, a pani Bożena Teleszewska i pani Katarzyna Żukowska-Suchocka przygotowały dla przyszłych uczniów atrakcyjne gry i zabawy w języku angielskim,

- zajęć matematycznych: pani Ketty Kołomyjska i pani Agnieszka Roszkowska przygotowały dla uczniów klas I-III szkół podstawowych odwiedzjących szkołę gry i zabawy rozwijające edukację matematyczną ze szczególnym zwróceniem uwagi na czynnościowe nauczanie matematyki, a pani Elżbieta Łojewska i pani Marta Zieniewicz zachęcały przyszłych uczniów kl. IV-VII do rozwiązywania rebusów i gier logicznych,

- zajęć klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim przygotowanych przez panią Annę Aparicio Peraltę, która wraz z uczniami prezentowała innowacyjne możliwości pracy na zajęciach języka hiszpańskiego,

- zajęć fizycznych i chemicznych, podczas których młodzież przygotowana pod czujnym okiem pani Moniki Szmurło i pana Macieja Kołomyjskiego popisywała się, prezentują pokazy i doświadczenia,

- koła teatralnego z możliwością wykonania maski pod czujnym okiem pani Bożenny Pisanko i pani Doroty Nity-Komorowskiej,

- zajęć plastycznych i manualnych przygotowanych pod opieką pań: Beaty Oniśko, Marii Kwiatkowskiej i Ewy Waleckiej,

- biblioteki, przygotowanej przez panią Bożenę Hermanowską, panią Annę Geniusz i panią Bogumiłę Jurgielewicz, pod których pieczą młodzież naszej szkoły czytała naszym przyszłym uczniom piękne bajki oraz malowała twarze,

- zajęć wychowania fizycznego z panią Małgorzatą Sokolińską, która z uczennicami przygotowała pokaz zumby, panem Arturem Komarnickim z pokazami judo oraz z panem Piotrem Zinkiewiczem - trenerem piłkarzy na czele,

- projektu technicznego, którego wspaniałe dokonania zaprezentowali uczniowie pod opieką pana Roberta Królika,

- zajęć informatycznych, które przygotowali panowie: Norbert Toruński, Piotr Śliżewski,

- zajęć integracji sensorycznej – specjalnie przygotowanych dla przyszłych uczniów klas I-III – zaprezentowanych przez młodzież przygotowaną przez panią Kamillę Gaińską,

- pedagoga, pani Moniki Świerzbińskiej i psychologa, pani Joanny Mieszkowskiej.

PODSUMOWANIE

Ten Dzień Otwarty był szczególny i nie odbyłby się, gdyby nie nasi wspaniali Goście. To dzięki nim stał się taki niezwykły i udowodnił nam, dyrekcji i nauczycielom przyszłej Szkoły Podstawowej nr 24 z oddziałami dwujęzycznymi w Białymstoku, że idziemy we właściwym kierunku. Dostaliśmy mnóstwo pozytywnej energii i siły do dalszej pracy. Dziękujemy i czekamy na Was!!!

Monika Edyta Markowska

plakat2017 2017 ulotka zewnetrz2017 ulotka

Nowe Horyzonty

Ogólnopolski Projekt "Cybernauci"

Mobilność Kadry Edukacyjnej

Szkoła Odkrywców Talentów
Lepsza szkoła
Unicef
TEG

Copyright © 2018 Norbert Toruński Rights Reserved.