Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

14046096 835990029835320 3683380261456828944 n

W  poniedziałek – 5.06.2017r. w Urzędzie Marszałkowskim została uroczyście zainaugurowana II kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego. Miło nam poinformować społeczność PG 9 w Białymstoku, że radnym MSWP został uczeń naszej szkoły – Franciszek Pawłowski z klasy II a.

Franek jest jednym z najmłodszych radnych młodzieżowego sejmiku i tym bardziej Mu gratulujemy! Należy też podkreślić, że tylko dwóch radnych reprezentuje białostockie gimnazja, reszta to przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa.

Obrady uroczyście otworzył Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, który powitał młodych radnych, pogratulował im aktywności i zaangażowania oraz wprowadził w arkana pracy sejmiku. Pan Marszałek wręczył również wszystkim oficjalne zaświadczenia o pełnieniu funkcji radnego. Z krótkim przemówieniem zwrócił się do młodzieży także przewodniczący podlaskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – pan Grzegorz Łukaszewicz, bo to właśnie pod auspicjami tej organizacji młodzieżowy sejmik działa.

W drugiej części spotkania każdy z radnych zaprezentował siebie oraz projekt (wcześniej przygotowany), który chciałby zrealizować w tej dwuletniej kadencji. Warto dodać, że młodzi ludzie mają naprawdę ciekawe i różnorodne pomysły dotyczące rozmaitej tematyki: zdrowego stylu życia, sportu, nauki, pomocy zwierzętom, postaw patriotycznych. Franek przedstawił swój projekt pod tytułem „Dzieciaki na podwórko!”. Sporo czasu poświęcono także na wstępną integrację całego zespołu radnych oraz koordynatorów pracy młodzieży.

Życzymy Frankowi wspaniałych nowych doświadczeń, satysfakcji z ciężkiej pracy, która czeka go jako jednego z najmłodszych radnych. Już pierwsze posiedzenie sejmiku pokazało, że Franek ma szansę na rozwój, szkolenia, warsztaty, nowe przyjaźnie a przede wszystkim pracę na rzecz środowiska lokalnego i realizację swoich pasji.

Trzymamy kciuki i powodzenia!

                                                                                                                                Katarzyna Anikiej

Nowe Horyzonty

Ogólnopolski Projekt "Cybernauci"

Mobilność Kadry Edukacyjnej

Szkoła Odkrywców Talentów
Lepsza szkoła
Unicef
TEG

Copyright © 2018 Norbert Toruński Rights Reserved.