Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

 22 września 2017r. (w piątek) koło teatralne „Incognito II” wybrało się do BTL-u na spektakl „Cyber Cyrano”. Przedstawienie opowiadało o sposobach manipulacji w dobie komputerów. Bohaterami byli nastolatkowie zagubieni w świecie Internetu, portali, czatów. Aktorzy posługiwali się lalkami, które były do nich bardzo podobne. Jak się okazało, zostały wyprodukowane przy pomocy drukarki 3D.

O lalkach i innych ciekawostkach opowiadał nam po spektaklu aktor grający Matta – Piotr Wiktorko. Mówił o swojej drodze na scenę, o specyfice pracy w teatrze. Pozwolił nam przyjrzeć się z bliska swojej lalce, dowiedzieliśmy się, dlaczego nazywa się ją stolikową, z czego jest zrobiona. Pan Piotr był bardzo otwarty i miły, z chęcią odpowiadał na nasze pytania.

 Następnie udaliśmy się do Piwnicy Lalek. Niewykorzystywane już na scenie tam właśnie trafiają. Najstarsze pochodzą z lat 60-tych XX wieku. Były niesamowite! Bardzo kolorowe, pomysłowe, zrobione różnymi technikami, wielkie i małe, niekiedy wręcz przerażające. Jedna z dziewczyn powiedziała, że nie chciałaby tu zostać na noc. Pan konserwator sprawnie poruszał się wśród czarownic, królewien, kur i smoków i opowiadał nam o różnicach między pacynką, marionetką, jawajką, lalką stolikową. Okazało się, że żadna lalka nie zagrała w dwóch przedstawieniach, bo każda była wykonywana na zamówienie do określonego spektaklu.

 Wyprawa do teatru bardzo nam się spodobała. Na pewno nie będzie to ostatnie takie przedsięwzięcie. Gorąco polecamy Białostocki Teatr Lalek, gdyż przedstawienia tu grane nie są nudne, a często dają do myślenia.

Weronika Piśmienna, kl. II g

Nowe Horyzonty

Ogólnopolski Projekt "Cybernauci"

Mobilność Kadry Edukacyjnej

Szkoła Odkrywców Talentów
Lepsza szkoła
Unicef
TEG

Copyright © 2018 Norbert Toruński Rights Reserved.