Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

22089122 1344979962297791 172066298063718977 n

W poniedziałek, 2 października 2017 roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Europejskich - European Day of Languages.

Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia.

Uczniowie w zespołach dwuosobowych reprezentujących swoją klasę zmagali się z różnymi konkurencjami językowymi, m.in.: gry, rebusy, krzyżówki. Mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z językami, sprawdzić swoje kompetencje językoznawcze oraz uczestniczyć w quizie językowym.

I miejsce w potyczkach językowych zdobyli uczniowie klasy IVa reprezentowani przez Dominikę Doroszko i Tymona Gwackiego, II miejsceklasy IIc reprezentowani prze Julkę Maciejczuk i Marcelinę Hryniewicką, a miejsce IIIklasy IIe reprezentowani przez Natalię Konopko i Laurę Rogucką. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Podsumowanie konkursu uświetniły występy wokalne. Młodzież wykonała utwory w języku angielskim, hiszpańskim i włoskim. Największą popularnością cieszył się występ uczniów klasy Ia, którzy swoimi piosenkami wzbudzili ogromny zachwyt i radość wśród publiczności szkolnej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych, owocnych sukcesów.

Organizatorami wydarzenia były pani Katarzyna Żukowska-Suchocka i pani Iwona Gawryluk.

Nowe Horyzonty

Ogólnopolski Projekt "Cybernauci"

Mobilność Kadry Edukacyjnej

Szkoła Odkrywców Talentów
Lepsza szkoła
Unicef
TEG

Copyright © 2018 Norbert Toruński Rights Reserved.