Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

23804724 146978509265985 204699846 n

22 listopada 2017r. w czytelni biblioteki szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Wzięli w niej udział uczniowie klas I z wychowawczyniami świetlicy: panią Beatą Renatą Oniśko i panią Sylwią Gaińską oraz uczniowie z klasy 4a.

Jej organizatorem była pani Anna Geniusz.

Dzieci odwiedziły bibliotekę ze swoimi ukochanymi misiami. W tym szczególnym dniu czekało na nie wiele niespodzianek – zabaw, gier, bajek – przygotowanych specjalnie dla nich przez członków Klubu Czytelnika.

Spotkanie prowadzili Dawid Wisko z klasy 2f i Anna Waśko z klasy 3a.

Uroczystość rozpoczęła się opowieścią o historii pluszowego misia, którą w ciekawy sposób zaprezentowała Aleksandra Wojsław z kl. 3d oraz Weronika Kulfan z kl. 3b.

Następnie wiersze o misiach przeczytały: Aleksandra Pogorzelska z kl. 4a, Weronika Kulfan z kl. 3b i Gabriela Frąc z kl. 3b.

W dalszej części przedstawiono fragmenty bajek o misiach.

Po tej części rozpoczął się czas zabaw i zgadywanek, które prowadziły: Agata Woroszyło z kl. 3c, Kamila Sywno z kl. 3c, Julia Ołdakowska z kl. 3c, Natalia Ostrowska z kl. 3c. W ich trakcie dzieci odgadywały tytuły i imiona bohaterów książkowych, a za poprawne odpowiedzi otrzymywały słodkie niespodzianki. Uczniowie mieli również za zadanie narysować misia z zawiązanymi oczami, a także próbowali misiowych przysmaków.

Tego dnia uczniowie SP 24 chętnie recytowali wierszyki o misiach i śpiewali piosenki o swoich pluszowych przyjaciołach.

Pod koniec uroczystości odbyły się wybory Miss i Mistera Misia. W konkursie wzięły udział wszystkie przyniesione maskotki. Oczywiście każdy z misiów był śliczny i jedyny w swoim rodzaju. Najładniejsze – wybrane przez jury – miały zostać w bibliotece do końca tygodnia. Nie wszyscy jednak milusińscy potrafili się rozstać ze swoimi przytulankami.

Na zakończenie czekała dzieci wielka słodka niespodzianka TORTY!!! Pierwszy z napisem DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA, który był prezentem od Elizy Chodakowskiej z kl. 4a i jej rodziny oraz drugi – czekoladowy, w kształcie misia.

To była naprawdę słodka uczta, której zazdrościły dzieciom nawet misie.

Nowe Horyzonty

Ogólnopolski Projekt "Cybernauci"

Mobilność Kadry Edukacyjnej

Szkoła Odkrywców Talentów
Lepsza szkoła
Unicef
TEG

Copyright © 2018 Norbert Toruński Rights Reserved.