Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej SP nr 24.

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im.2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

Publiczne Gimnazjum nr 9

P2086079

08 lutego 2018r. Szkołę Podstawową nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku odwiedziła pani Marzanna Kołodziej, bajkopisarka z Łodzi, autorka cyklu baśni „Cztery pory baśni.

Spotkanie z autorką zorganizowane przez panią Annę Geniusz odbyło się w czytelni biblioteki szkolnej i uczestniczyli w nim najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas: I a, I b i I c wraz z wychowawczyniami. Spotkanie autorskie połączone było z bajkoczytaniem i promocją jednej z form pracy z uczniem - głośnym czytaniem dla dzieci.

Pani Marzanna rozpoczęła spotkanie od zapytania, czy dzieci lubią słuchać bajki. Następnie opowiedziała o swojej twórczości oraz o powodach, dla których zaczęła pisać. Następnie wprowadziła wszystkich do bajkowej krainy, pięknie czytając bajkę Zaczarowany liść, jedną z cyklu bajek.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajki, a po każdym rozdziale, na prośbę pani Marzanny Kołodziej, malowały zaczarowane liście i odpowiadały na zadawane im pytania. Po przeczytaniu całości utworu najpiękniejsze liście zostały nagrodzone przez autorkę.

Spotkanie bardzo podobało się uczniom, którzy zapamiętali nową bajkę i jej bohaterów.

Dodatkowym bonusem jest możliwość udziału uczniów klas I w konkursie, w którym należy namalować Wiatrową Panienkę - bohaterkę bajki. Prace zostaną przesłane autorce i przez nią nagrodzone. Zapraszamy do udziału.

Pani Marzanna poprosiła dzieci również o napisanie innego zakończenia bajki. Najciekawsze prace literackie zostaną przesłane autorce i również przez nią nagrodzone.

Liczymy, że pani Marzanna Kołodziej wróci do nas i zaprezentuje swoją nową bajkę.

Nowe Horyzonty

Ogólnopolski Projekt "Cybernauci"

Mobilność Kadry Edukacyjnej

Szkoła Odkrywców Talentów
Lepsza szkoła
Unicef
TEG

Copyright © 2018 Norbert Toruński Rights Reserved.